Vedra nejsou standardní součástí pouze zemí ležící jižně od nás, ale běžně se objevují i u nás. To samozřejmě bylo běžné i dříve, nicméně ne v tak velkém rozsahu. Většinu času u nás panovalo pouze teplo a tropických dní bylo poskrovnu, pokud vůbec nějaké byly. Nicméně doba se mění a tropické dny u nás stále častěji přecházejí v tropické týdny, což samozřejmě ne každý bere pozitivně. V takovýchto dnech je nejlepší sbalit se a vyrazit někam k vodě. tento nápad však má polovina republiky, a tudíž člověk na přehradách ani plovárnách nemůže očekávat, že by si v klidu zaplaval. K tomuto účelu je potřeba mít na pozemku vlastní vodní plochu.
Ta nemusí být za všech okolností předražená. Valné části obyvatelstva bohatě stačí menší nadzemní bazény, které sice neslouží pro plavání, avšak ke zchlazení bohatě postačí. Problém však mají plavci, pro které jsou tyto vodní plochy nedostačující. Ti si mohou koupit klasičtější zapuštěný oválný bazén.
Ideální investice
Zapuštěné bazény jsou sice dražší než nadzemní alternativy, na druhou u stranu nijak nenarušují reliéf pozemku, a navíc se dají pořídit v rozměrech, které jsou už vhodné i pro adekvátní plavání. Takovéto vodní plochy se samozřejmě prodraží, nicméně i zde existuje docela rozumné řešení, a sice protiproud. S jeho pomocí může člověk klidně disponovat i malým zapuštěným bazénem a stejně si užívat plavání. Jak je to možné?
Nejsou v tom žádná kouzla. Protiproud je zařízení, který se už dlouhá desetiletí používat v rámci profesionálního sportování, kdy jsou kanoisti, potažmo plavci na malé ploše trénováni na těžké podmínky závodů, aniž by museli dojet někdy do cíle. Zdá se to jako nezáživná záležitost, ale opak je pravdou. S tímto přístroje skutečně lze adekvátně plavat i na malé ploše, aniž by se člověk cítil nějak nekomfortně. Ano, jsou to peníze navíc, ovšem nijak zvlášť velké.